Wednesday, November 7, 2012

Posti i pare :)

Posti i pare! Posti i pare! Posti i pare!

 Nuk e di pse nguroja here pas here te behesha pjese me postime. Kam shtypur butonin sign in para 2 vjetesh  dhe me pas u harrova pas gjerave te tjera dhe koha fluturoi, po u riktheva sot me vendimin per te shkruar. Shpresoj te shkoj sa me mire dhe uroj qe ky blog te marri ate forme qe une mendoj dhe kam imagjinuar.

Besoj se do te ishte e drejte qe te shkruaja dicka per veten time. Do te bej nje prezantim te shkurter fare sepse nuk jam shume e zonja per te shkruar gjate per veten time (sic bejne shume njerez).

Jam Eni dhe para disa ditesh mbusha 21 vjec. Studioj per finance ne University of New York Tirana. Dega per te cilen studioj eshte shume ndryshe nga ajo cka kisha planifikuar per te ardhmen time, por qe ndonjehere nuk eshte e thene qe planet te shkojne ashtu sic ti do te deshiroje. Ama dhe kjo dege ka lezetin e saj dhe kam filluar te marr me te miren dhe ta shoh me me shume kenaqesi.

Nuk po me vjen ndermend (per momentin) ndonje dicka tjeter e cila duhet shkruajtur, por di te them qe jam shume entuziaste per kete blog!


Naten e mire te gjitheve.

Eni Z.

xxx4 comments:

  1. You should add something about EYP and your role there.

    ReplyDelete
  2. Me ne fuuuuund Eni, me ne fund :) Shume shume urime, jam e sigurte qe ky do te behet nje nder blogjet e mi te preferuar :)

    ReplyDelete