Thursday, November 8, 2012

Florence + the Machine

Sot ne televizionin Klan transmetohej Kenga Magjike, nata e pare dhe te them te verteten besoj se fituesi performoi kete nate. Uroj qe Alban Skenderaj te jete fituesi. Per mendimin tim me sa degjova sot ai kishte kengen me te bukur. Por, kam pershtypjen qe "lufta" e vertete behej ne facebook dhe jo ne sallen e Pallatit te Kongreseve. Facebook-u ziente nga statuset. Por diku ne tere ato postime qe dalin tek News Feed me zuri syri nje nga faqet e Florence and the Machine te ciles i kam dhene like. Aty shkruhej se grupi performonte sot live ne Londer dhe ishte publikuar linku ku mund ta shihje online. E ndoqa per gati 2 ore afersisht dhe them se ishte nje koncert i jashtezakonshem!

Florence and the Machine jane nje grup qe i pelqej shume! Zeri i Florence Welch (vokalistes) eshte super! 
"Florence and the Machine  are an English indie rock band, consisting of lead singer Florence Welch,Isabella Summers, and a collaboration of other artists who provide backing music. 
Florence and the Machine's style has been described as dark, robust and romantic. Their music is a mix of classic soul and midnight-on-the-moors English art rock".

Grupi ka nxjerre ne treg deri tani 2 albume: Lungs dhe Ceremonials. Kenget e grupit shpesh here kane qene dhe pjese e filmave, serialeve si Gossip Girl & the Vampire Dairies.

Lungs dhe Ceremonial permbajne kenge shume te bukura! Por, une do te vecoj disa prej tyre si te preferuarat e mia. Ato jane: Cosmic love, Never let me go, Shake it out, You've got the love, Blinding, What the water gave me, No light No light dhe Breath of life.

Me poshte do te postoj disa foto te cilat jane marre nga koncerti live qe pashe para disa oresh. 

 Degjoni Florence and the Machine ne vend te kritikoni Kengen Magjike :D
Florence + The Machine - Cosmic Love. Live @ Nobel Peace Prize Concert 2010. Oslo - Norway.

Naten e mire,

Eni 

4 comments:

 1. http://www.youtube.com/watch?v=g0bG69wtBCU&feature=share
  so much for Alban Skenderaj:P
  kete pirateri e ksihte gjetur nje shoku im dhe e ksihte ndare ne fb e tij e une po e ndaj me ju.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kenga e Albanit me pelqen. Por nuk e percaktoj dot ne eshte e kopjuar...

   Delete
 2. Florence + the machine jane DREAMY
  po se di pse kenget e tyre shkojne per filma tmerr, si twilight dhe nje tjeter me snowwhite in modern times or whatever, such a shame :/

  ReplyDelete
  Replies
  1. As une nuk e di perse kenget e tyre shkojne per te tille filma,por dhe aq tmerr nuk jane perderisa nje pjese e madhe audiences i pelqen-

   Delete