Wednesday, December 5, 2012

Berlin 2012Ich hatte eine tolle zeit in Berlin.

(uroj te jete e perkthyer mire se e mora nga google translate)
Ne muajin Maj udhetova drejt Berlinit me mamin dhe vellain. Qendruam 4 dite dhe ishin shume pak per ta vizituar nje pjese te mire te qytetit. Me cfare me treguan ishte rraskapitese te perpiqeshe te vizitoje shume vende brenda dites. Duke qene se une isha e zene me nje dicka tjeter, e cila ishte arsyeja e vertete e udhetimit, mami dhe vellai te cilet erdhen si turista ngelen shume te impresionuar. Per me teper im vella i cili eshte dhe tifoz i cmendur i Gjermanise u ndje shume mire ne ate atmosfere (alla bavareze bashke me tifozat e zjarrte te Bayern-it) :D kur pa dhe finalen e kupes ndermjet Bayern Munich dhe Borussia Dortmund.

Uroj qe heren tjeter kur te shkoj te kem mundesi te vizitoj ato vende qe nuk munda te shoh kete here dhe te kem me shume kohe te lire per ta shijuar vertet qytetin.
Me shoqen time Ruxandra (nga Rumania)Ajo cka ishte shume interesante ne ate hotel ku ne po qendronim ishte se cdo dhome kishte emrin e nje shteti.No comments:

Post a Comment